ABOUT US / HAKKIMIZDA


Selina Fur Leather is a Turkish company producing leather products such as Fur and Suede. Our facility is located in Çorlu, Turkey at the Leather and Mixed Industrial Zone in a 5000 m² confined production area. We process high quality lambskin with different origins in our high technology machine park with our expert team.

By using the latest production technologies and keeping the processes under constant controlwe have adopted the principle of achieving continuous customer satisfaction by capturing the best quality at the most appropriate cost.In this respect, we support the quality system we have established with continuous audits and trainings, which we improve with the participation of our employees.

Our motivation is to keep customer satisfaction in the forefront with the productand services weprovide and aim to be a leader in leather and fur sector.


Selina Kürk Deri, Kürk-Süet, alanında deri ürünleri üreten Türk firmasıdır. Çorlu Deri ve Karma OSB Sanayi Bölgesinde 5000 m² kapalı alanda üretim yapmaktadır. Fabrikamız yüksek teknolojiye sahip makine parkuruyla ve teknik ekibiyle, yüksek kaliteli farklı kökenlere sahip kuzu derisi işleme kapasitesine sahiptir.

En son üretim teknolojilerini kullanarak ve süreçleri sürekli kontrol altında tutarak en uygun maliyette en iyi kaliteyi yakalayarak sürekli müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edindik. Bu doğrultuda kurmuş olduğumuz kalite sistemini sürekli denetim ve eğitimlerle destekleyerek, mevcut kalitemizi öncelikle korumakta ve çalışanlarımızın da katılımı ile sürekli iyileştirmekteyiz.

Deri konusundaki ortaya koyduğu ürün ve hizmetle müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, deri konusunda uzman teknik ekibiyle sürekli gelişmeyi hedefleyen ithalat ve ihracatta deri sektöründe önder olmayı hedeflemekteyiz.


IMAGE GALLERY